Hakkımızda

Bu nasıl bir site ismidir, gelin damat yarışması mıdır, yazın başlayıp sonbaharda final yapan dizi ismi midir nedir diye soranlarınız vardır illa ki. Müsaadenizle sitenin ismi nereden geliyor açıklamaya çalışalım.

Romanya, biz Türklerin yakından tanıdığı bir ülke değil genel itibariyle. Turistik geziler veya çalışmak veya eğitim için ilk akla gelen ülkelerden birisi de değil haliyle. Bizler için de 2007-2009 yıllarında buraya geldiğimizde aynen böyleydi Romanya.

İlk başlarda zordu açıkçası, yeni bir ülkeye, yeni bir dile, yeni bir kültüre alışmak… Keza bunca sene sonra bile zorlukları oluyor bizler için. Velhasıl kelam, yıllar geçti, Romanya bizim ikinci vatanımız oldu ve nihayetinde vatandaşı da olduk hepimiz.

Tabi tatillerde, yıllık izinlerde Türkiye’ye gidiyoruz, hep gittik. Her gidişimizde biraz da şakayla karışık ortak arkadaşlarımız ‘Romen damat gelmiş’ diye takılırdı bize. Romen damat aşağı, Romen damat yukarı derken bu aramızda esprili bir lakap olarak kaldı.

İşte bu yüzden sitenin ismini Romen Damat koymak istedik. Kulağa da hoş geliyor, akılda tutması da kolay hem.

Umarız romendamat.com işinize yarayacak, hayatınıza dokunacak, Romanya hayallerinize, planlarınıza bir nebze olsun katkı sağlayabilecek bir site olur.

Bize sorularınız olursa admin@romendamat.com adresine email gönderebilirsiniz. 24 saat içerisinde geri dönüş yapmaya çalışacağız.

Okuduğunuz, takip ettiğiniz için eyvallah!

Romen Damat yazarları, Bükreş, Mayıs 2022

403 kişi bu yazıyı okudu